واشینگتن پست: روزی ترسناک و شبی پر از اندوه برای آمریکایی ها!

حوادث تیراندازی هفته گذشته در آمریکا، تأثیر مخربی در روابط میان پلیس و مردم این کشور ایجاد کرده است.

به گزارش گروه بین الملل سایت صاحب الزمان (عح) به نقل از واشینگتن پست: با گذشت یکی از بدترین هفته های آمریکا در زمینه خشونت های نژادپرستانه، موجی از ناراحتی، اندوه و عصبانیت فضای این کشور را در بر گرفته است. در بیش از 17 شهر آمریکا، تظاهرات ها همانند گذشته در اعتراض به مرگ دو شهروند سیاهپوست برگزار شد. در تعداد دیگری از شهرهای آمریکا این اعتراضات با ناراحتی در اثر کشته شدن 5 افسر پلیس در شهر دالاس همراه بود.

بسیاری از معترضین به فعالیت های خشونت آمیز پلیس، همزمان به محکومیت اقدامات تیرانداز دالاس پرداختند و از کشته شدن افسران پلیس ابراز ناراحتی کردند. در سان فرانسیس آمریکا، معترضان به خشونت پلیس وارد یکی از شلوغ ترین اتوبان های این ایالت شدند و آن را مسدود کردند. در همین حال بسیاری از معترضان با اقداماتی این چنینی مخالفت کرده و اظهار کردند خشونت در مقابل خشونت، تنها ضرر به همراه خواهد داشت.

دالاس نیز همچنان در غم سوگواری قرار دارد و بسیاری از شهروندان این شهر نتوانسته اند با رخداد چند روز گذشته کنار بیایند. در همین حال نیروهای پلیس در تعداد دیگری از شهرهای آمریکا با ابزار کامل ضد شورش در خیابان ها حاضر شدند و به مقابله با تظاهرکنندگان پرداختند. در تعدادی از شهرها پلیس چندین تظاهرکننده را بازداشت کرده و آن ها را برای مدت کوتاهی به بازداشتگاه منتقل کردند.

 

در همین حال ادارات پلیس برای افزایش امنیت نیروهای خود به ماموران دستور دادند تا در خیابان ها با همکاران خود حرکت کنند. در اثر تیراندازی چند روز گذشته دالاس و مرگ پنج افسر، بسیاری از افسران پلیس در وضع روحی و روانی نامناسبی قرار گرفته اند.