دو نوجوان مسلمان در نیویورک مورد حمله قرار گرفتند

بر اساس گزارشی، دو نوجوان مسلمان در مقابل مسجدی در نیویورک آمریکا هدف حملات شدید فردی اسلام‌ستیز قرار گرفتند.

به گزارش گروه بین‌الملل سایت صاحب الزمان (عج) شوشتر به نقل از بخش فارسی سایت خبری شبکه پرس تی وی، گروه‌های حامی حقوق بشر از ضربه دیدن و جراحات دو نوجوان مسلمان مقابل مسجدی در نیویورک آمریکا خبر داده‌اند.

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه  بیان کرد: این حمله بامداد روز یکشنبه اتفاق افتاده است.

گروه‌های حامی حقوق بشر طالب بررسی پلیس درباره این حمله شده و این اتفاق را جنایتی مغرضانه علیه مسلمانان خوانده‌اند؛ اما پلیس این موضوع را تکذیب کرده است.

شورای روابط امریکایی-اسلامی با منتشر کردن بیانیه‌ای اعلام کرد یک پسر 16 ساله، مقابل مرکز اسلامی بروکلین در نیویورک مورد حمله قرار گرفته است.

عکس های منتشره از دوربین‌های این مرکز اسلامی نشان می‌دهد که این نوجوان با مشت و لگد مورد حمله قرار می‌گیرد و روی زمین می‌افتد.

بعلاوه یک پسر دیگر که سوار بر دوچرخه است نیز در پی این حادثه مورد حمله قرار گرفته است.

این بیانیه می‌افزاید، شنیده شده است که این ضارب فریاد می‌زد: «شما مسلمانان علت همه مشکلات جهان هستید» و این نوجوانان را «تروریست» خطاب کرد.

بیانیه شورای روابط امریکایی-اسلامی حاکی است، این نوجوان 16 ساله ضربه مغزی شده و از چند ناحیه دچار شکستگی و کبودی شده است. دیگر نوجوان نیز از ناحیه صورت آسیب دیده است.

این حمله در حالی روی داده است که 3 مرد ناشناس مسلح روز یکشنبه به یک پزشک مسلمان در شهر هیوستون در ایالت تگزاسِ آمریکا حمله و وی را زخمی کردند.

 

فعالیت‌های اسلام‌هراسانه در سراسر آمریکا در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.