هفته ای که گذشت 9 (10 اردیبهشت ماه 1395)

در این هفته نامه خواهید خواند :{( آسوشیتدپرس: آمریکا دربرابر توافق هسته‌ای نرمش نشان می‌دهد)،( اشتون کارتر: ایران یکی از پنج چالش پیش روی آمریکاست)،( لوک اویل: اوپک نیازمند اصلاحات است) و...}.

هفته ای که گذشت 9 (10 اردیبهشت ماه 1395)

 

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت به منتظران ظهور و دوستداران حضرت مهدی (عج)

در خدمت شما هستیم با نهمین هفته نامه خبری سایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر، در این هفته نامه خواهید خواند :{( آسوشیتدپرس: آمریکا دربرابر توافق هسته‌ای نرمش نشان می‌دهد)،( اشتون کارتر: ایران یکی از پنج چالش پیش روی آمریکاست)،( لوک اویل: اوپک نیازمند اصلاحات است) و...}.

شما عزیزان میتوانید با ارسال نظر های خود از طریق راه های ارتباطی سایت و همچنین با گذاشتن نظر در همین پست خبری ما را در بهبود هر چه بیشتر این هفته نامه یاری بفرمایید.


 

آسوشیتدپرس : آمریکا درمقابل توافق هسته‌ای نرمش نشان می‌دهد. (۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵)

آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت : دولت اوباما تلاش می‌کند نشان دهد مانعی برسر راه نفع بردن ایران از توافق هسته‌ای نیست.

آسوشیتدپرس در گزارشی به نوشته ی "متیو لی" نوشت: دولت "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه تلاش در جهت پرداختن به شکایات ایران را در این خصوص شروع کرد که مقررات مالی آمریکا باعث شده است ایران براساس موافقتنامه هسته ای سال گذشته آن گونه که مستحق آن است از کاهش تحریم ها منتفع نشود.

وزارت امور خارجه و وزارت انرژی آمریکا اعلام کردند موافقتنامه فروش آب سنگین روز جمعه در وین به امضای مقاماتی از شش کشوری خواهد رسید که در مذاکرات مربوط به موافقتنامه هسته ای مشارکت داشتند.


 

آسیا تایمز : بهبود بخشیدن احتمالی روابط تهران- واشینگتن، زنگ خطری برای ریاض و مسکو (۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵)

به باور کارشناسان، تصمیم دولت اوباما برای ورود به تجارت هسته‌ای با ایران و تشویق کشورهای اروپایی برای ازسرگیری معاملات تجاری با این کشور، منافع حیاتی روسیه را تهدید می‌کند.

وب‌سایت آسیا تایمز در مطلبی به نوشته ی «ام.کی بادراکومار» نوشت: قصد وزارت انرژی آمریکا برای خرید یک ماده استراتژیک از ایران که خودش قادر به تولید آن نیست، به موضوعی ژئوپلیتیک تبدیل شده است. این قرارداد فقط 8 میلیون و 600 هزار دلار ارزش دارد و شامل خرید 32 تن آب‌سنگین از سازمان انرژی اتمی ایران است؛ اما آنچه واقعیت دارد این است که آمریکا نه تنها به بلوک جدیدی برای تأمین این ماده در خاورمیانه دست‌یافته است، بلکه توافق هسته‌ای ایران را ملزم می‌کند تا ذخایر آب سنگین خود را به کمتر از 130 تن کاهش دهد.

نویسنده در پایان این مطلب آورده است: تصمیم دولت اوباما برای ورود به تجارت هسته‌ای با ایران و تشویق کشورهای اروپایی برای ازسرگیری معاملات تجاری با این کشور، به شدت منافع حیاتی روسیه را تهدید می‌کند. جای تعجب نیست مسکو این حرکت را یک تعامل راهبردی میان ایران و آمریکا تلقی کند.

 


اشتون کارتر: ایران یکی از پنج چالش پیش روی آمریکاست.( ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵)

وزیر دفاع آمریکا ادعا کرد ایران، روسیه، چین، کره شمالی و داعش پنج چالش پیش روی این کشور هستند.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در جلسه کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا گفت: من ماه گذشته میلادی در جلسه دفاع از بودجه وزارت دفاع به پنج چالش پیش روی آمریکا اشاره کردم که شامل روسیه، چین، کره شمالی، ایران و تروریسم بخصوص داعش می شود.

وی افزود: جان کری وزیر خارجه آمریکا، جک لو وزیر خزانه داری و همکاران من در دیگر وزارتخانه ها و نهادها روی این مسئله تمرکز دارند اما آنان نیز نیازمند حمایت کنگره هستند.


 

رویترز: مسکو در حال ارزیابی منطقه‌ای تجهیز نظامی ایران است.( ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۵)

یک خبرگزاری انگلیسی در تحلیلی از همکاری‌های افزون‌تر ایران و روسیه و مکمل بودن همکاری های این دو کشور به ویژه در امور سوریه خبر داد.

خبرگزاری انگلیسی «رویترز» در گزارشی مرتبط  «گام‌های ایران و روسیه به سوی روابط نزدیکتر» نوشت: وقتی ایران اولین محموله ارسالی سامانه دفاع هوایی پیشرفته روسیه را در ماه جاری مشاهده نمود، موشک اندازهای آن سامانه را در روز ارتش به نمایش گذاشت.

در واقع تصمیم کرملین در فرستادن سامانه موشکی «اس -300 » به ایران که متوقف شده بود، موجب خشنودی این کشور شد زیرا این امر اولین مدرک آشکار در رشد همکاری بین ایران و روسیه با آغاز بحران داخلی سوریه است که البته در حال سنجش میزان نفوذ آمریکا در خاورمیانه نیز می‌باشد.

البته برخی دیپلمات‌های دیگر ایران نیز از رابطه بیش از حد ایران و روسیه که در قرن 19 با انگلیس برای سلطه بر ایران به نبرد پرداخت و این دو البته ایران را در هر دو جنگ جهانی اشغال کردند، محتاطند.


 

المانیتور: نتانیاهو توافق "جولان در ازای ایران" را از دست داد؟/ او استاد از بین بردن فرصتهاست.( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵)

وبگاه المانیتور در گزارشی نوشت مخالفت رژیم صهیونیستی با توافق هسته ای در خصوص بلندی های جولان به ضرر وی تمام شد.

المانیتور در گزارشی نوشت: حدود  10 روز از زمانی که "بنیامین نتانیاهو،" نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزرای کابینه وی 17 آوریل (29 فروردین) در بلندی های جولان جلسه تشکیل دادند، می گذرد. نتانیاهو در نشست کابینه اعلام کرد اسرائیل هرگز این منطقه را ترک نمی کند و تا ابد در آن باقی می ماند. از زمان این حرکت نمایشی، اظهارات وی به زبانهای مختلف نوشته شد.

به نوشته المانیتور، حالا امروز نتانیاهو خود را در یک وضع ناامید کننده یافته است. کمک های نظامی 10 ساله آمریکا به رژیم صهیونیستی رو به پایان است. دولت آمریکا کمتر از درخواست نتانیاهو برای وی کمک نظامی فراهم کرده است. درخصوص بلندی های جولان نیز داستان به همین صورت است.


 

لوک اویل: اوپک نیاز به اصلاحات دارد.( ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵)

مدیر یکی از بزرگترین شرکت های نفتی روسیه اعلام کرد: سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برای افزایش کارایی خود نیاز به اصلاحات دارد.

به نقل از گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت لوک اویل، علی اکبروف در مقاله ای در روزنامه آلمانی «ولت آم سونتاگ» خاطرنشان کرد: اوپک گرفتار اختلافات سیاسی شده و این مسائل بر عملکرد و فعالیت این سازمان تاثیر منفی گذاشته است.

وی با تاکید بر لزوم انجام اصلاحات در ساختار اوپک افزود: اوپک باید ابزار جدید به دست آورد تا اقدام های اعضا را هماهنگ کند.

لوک اویل از نظر مالکیت ذخایر اثبات شده نفت و گاز پس از اکزان موبیل، دومین شرکت بزرگ نفتی جهان شناخته می شود.

 

 

Instagram.com/sahebalzaman_org

Telegram.me/sahebalzaman_org

 

SMS/100031300