هفته ای که گذشت 7 (13 فروردین ماه 1395)

در این هفته نامه خواهید خواند : {مکاتبات هیلاری کلینتون افشا کننده ابعاد تازه‌ای از کشتار مردم بحرین به دست آل سعود، المانیتور: مقابله آمریکا با برنامه موشکی ایران، خارج از چارچوب سازمان ملل، روز طبیعت؛ فرصتی برای اندیشیدن به خالق هستی و ...}

هفته ای که گذشت 7 (13 فروردین ماه 1395)

با سلام خدمت به شما همراهان همیشگی و منتظران ظهور. در سیزدهمین روز از سال جدید در خدمت شما هستیم با هفتمین هفته نامه خبری سایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر.

در این هفته نامه خواهید خواند : {مکاتبات هیلاری کلینتون افشا کننده ابعاد تازه‌ای از کشتار مردم بحرین به دست آل سعود، المانیتور: مقابله آمریکا با برنامه موشکی ایران، خارج از چارچوب سازمان ملل، روز طبیعت؛ فرصتی برای اندیشیدن به خالق هستی و ...}

شما عزیزان می توانید با ارسال نظر ها و بیان انتقادها و پیشنهاد های خود از طریق راه های ارتباطی سایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر نظیر تلگرام، اینستاگرام، سامانه پیام کوتاه، و همچنین با ارسال نظر در همین پست خبری ما را در بهبود هر چه بیشتر این هفته نامه یاری بفرمایید.

 


روز طبیعت؛ فرصتی برای اندیشیدن به خالق هستی (۱۳ فروردين ۱۳۹۵)

خداوند در قرآن کریم به آیات و نشانه های خود در طبیعت قسم خورده است، به همین خاطر هم ما بندگان موظفیم در حفظ و نگهداری از این آیات الهی تلاش کنیم.

اگر در آیه های قرآن درنگی داشته باشید متوجه می شوید که این کتاب آسمانی، اغلب تمثیل ها و توضیحات خود را به مدد آثار طبیعت بیان کرده و از انسان ها خواسته است تا در نشانه های الهی بیندیشند. ازدیدگاه قرآن، طبیعت معرّف عظمت و قدرت و نیز مظهر علم خدا به شمار می آید. سوگندهای مختلفی که در قرآن به طبیعت یاد شده نیز از دیگر مصادیق اهمیت طبیعت است.

در قرآن کریم، علاوه بر اینکه ۷۵۰ آیه به پدیده های طبیعی اشاره داشته، بیش از دَه درصد آیات این کتاب نیز به طبیعت اختصاص یافته است. به این صورت، قرآن از زوایای گوناگون به طبیعت نگریسته و به برخی از پدیده های طبیعی نیز سوگند یادکرده است. سوگند به انجیر و زیتون، سوگند به صبح، سوگند به سپیده دم، سوگند به ستارگان و... از جمله این سوگندهاست.

در قرآن کریم، سوره مائده آیه ۸۶ از نابود کردن و تخریب محیط زیست به عنوان اعتداء (تجاوز) نام برده شده است و بر این اساس کسانی که رفتار ناشایست نسبت به محیط زیست داشته باشند، از رحمت و محبت خداوند محروم خواهند بود. درست است که خداوند، طبیعت را مقهور انسان آفریده و ا نسان را به عنوان جانشین خود در زمین قرار داده است ، اما این به آن معنا نیست که او آزاد باشد تا هر گونه که مایل است رفتار کند. انسان در برابر خداوند و تمامی آفرینش مسئول است.او باید در برابر اراده ی خداوند تسلیم باشد و با صلح و صفا در کنار طبیعت زندگی کند.

با نگاهی اجمالی به آیات مختلف قرآن متوجه می شویم که همواره به بشر گفته شده است که در زمين گردش کند و بر آنچه در آن خلق شده است بنگرد و بينديشد. بنابراین تلاش کنیم زین پس خصوصا در این روزهای بهاری که زیبایی های دور و برمان دوچندان می شود  علاوه بر لذت بردن از زیبایی های طبیعت فرصتی هم برای اندیشیدن به خالق این همه زیبایی بگذاریم، کمی  به دست تدبری که پشت این عظمت قرار دارد و همه کره زمین بر سرانگشت او می چرخد بیندیشیم. اگر به عمق این عظمت بی انتها پی ببریم شاید کمی بیشتر حواسمان به مراقبت از طبیعت باشد. سخن آخر اینکه خداوند در قرآن کریم به آیات و نشانه های خود در طبیعت قسم خورده است، به همین خاطر هم ما بندگان موظفیم در حفظ و نگهداری از این آیات الهی تلاش کنیم.


مکاتبات هیلاری کلینتون افشا کننده ابعاد تازه‌ای از کشتار مردم بحرین به دست آل سعود (۰۸ فروردين ۱۳۹۵)

مکاتبات هیلاری کلینتون ابعاد تازه‌ای از کشتار تظاهرکنندگان بحرینی بوسیله نظامیان آل سعود را فاش می‌کند.

پایگاه اینترنتی العالم؛ مکاتبات "هیلاری کلینتون،" وزیر خارجه سابق آمریکا، و مشاور وی افشا کننده ابعاد تازه ای از کشتار تظاهرکنندگان بحرینی بوسیله نظامیان آل سعود است.

نامه های رد و بدل شده میان کلینتون، وزیرخارجه سابق آمریکا و نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور، و مشاورش، بار دیگر واقعیت نقش عربستان را در سرکوب انتفاضه بحرین و قتل تظاهرکنندگان مخالف نظام آل خلیفه  در محافل بین المللی مطرح کرد.

این گزارش تاکید کرد که امارات هم اعزام 500 نیروی پلیس به منظور حمایت از عملیات را تعهد کرد که قرار بود برای جستجوی مخالفان دولت در خارج از منامه و بازداشت آنها به نیروهای سعودی و بحرینی بپیوندند.

پایگاه اینترنتی بخش فارسی شبکه العالم در خاتمه نوشت:  بنا به گزارش مزبور، برخی اشخاص آگاه تصریح کردند که پادشاه بحرین و عربستان و نیز مشاوران ارشد آنها به خوبی می دانستند که این تحرکات نظامی ممکن است به تنش های بیشتر در جوامع شیعی در دو کشور منتهی شود.

 


با ورود نخستین قطار چین به تهران:

اکونومیست: تهران، قطب جدید حمل‌و‌نقل ریلی جهان/مسیر ریلی ایران، جایگزین کانال سوئز (۱۰ فروردين ۱۳۹۵)

اکونومیست نوشت صنعت حمل‌و‌نقل ریلی ایران با ورود نخستین قطار چین به تهران گام بزرگی برای شکوفایی برداشت.

هفته‌نامه انگلیسی اکونومیست با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: پیش از ورود نخستین قطار چین به تهران، طی کردن مسافت طولانی 10500 کیلومتری (6500 مایلی) از «ایوو» در شرق چین تا «قزاقستان،» «قرقیزستان،» «ازبکستان» و «ترکمنستان» بوسیله قطار بسیار کند صورت می‌گرفت. صنعت ریلی ایران با توقف نخستین قطار چین در ایستگاه تهران پس از سفر 14 روزه‌ای، گام بزرگی را برای شکوفایی و پیشرفت برداشت.

یکی از وزرای ایرانی در این خصوص گفت: ایران در آستانه تبدیل شدن به قطب ریلی شرق و غرب جهان است. ایران امیدوار است تا پیش از تکمیل پروژه ساخت مسیر حمل‌و‌نقل ریلی قزاقستان و افتتاح کامل این خط تا ماه آوریل (تا اواخر فروردین‌ماه)، مدت زمان سفر ریلی را تا چین، بزرگترین شریک تجاری کنونی این کشور، به 8 روز کاهش دهد. در صورت تحقق چنین امری، مسافرت ریلی بین دوکشور «یک‌ماه» کمتر از سفر دریایی به طول خواهد کشید.

ایران همچنین قصد دارد در 10 سال آینده با توسعه شبکه ریلی داخلی 10 هزار کیلومتری خود، ظرفیت حمل‌و‌نقل را در این بخش به دوبرابر افزایش دهد. جایگزینی واگن‌ها و خطوط ریلی قدیمی و فرسوده با قطارهای سریع‌السیر و خطوط ریلی برقی از دیگر برنامه‌های دست‌اندرکاران صنعت حمل‌و‌نقل ریلی این کشور است. با اجرای این طرح، طی کردن مسافت 420 کیلومتری ار تهران به اصفهان در 90 دقیقه و مسیر 920 کیلومتری این شهر به مشهد در کمتر از 6 ساعت میسر خواهد شد.المانیتور: مقابله آمریکا با برنامه موشکی ایران، خارج از چارچوب سازمان ملل (۱۱ فروردين ۱۳۹۵)

به گفته منابع آمریکایی، این کشور تلاش می‌کند از هر طریقی خارج از چارچوب سازمان ملل، مانع برنامه هسته‌ای ایران شود.

وب‌سایت المانیتور در گزارشی نوشت: کاخ سفید مصر است از تمامی اختیارات لازم برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه آزمایش‌های موشکی این کشور استفاده کند.

بنابر این گزارش، مقام‌های دولت آمریکا، آزمایش‌های موشکی اخیر ایران را نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت می‌دانند. ایران تأکید دارد موشک‌های بالیستیک این کشور برای حمل سلاح‌های هسته‌ای ساخته نشده‌اند و به همین دلیل آزمایش‌های موشکی ایران، نقض قطعنامه شورای امنیت محسوب نمی‌شود. روسیه نیز اعتقاد دارد لحن قطعنامه 2231 برای ایران ممنوعیت حقوقی ایجاد نمی‌کند. بر همین اساس، احتمال موفقیت هر طرحی برای تحریم ایران از مسیر سازمان ملل، بعید به نظر می‌رسد.

«تام کانتری‌من»، دستیار وزیر خارجه آمریکا نیز در نشستی که در ماه ژانویه (31 روز منتهی به 12 بهمن) بر اهمیت این دو توافق در ارتباط با ایران اشاره کرد. وی گفت: «این نشست، به ویژه الان که توافق هسته‌ای 1+5 با ایران اجرایی شده، و مفاد قطعنامه 2231 درباره انتفال اقلام مرتبط با موشک‌های بالیستیک، هسته‌ای و مواد متعارف تسلیحاتی فعال شده‌اند، به موقع به نظر می‌رسد.»

 


ترکیه؛ دروازه ورود تروریست‌ها به سوریه (۱۰ فروردين ۱۳۹۵)

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهور سوریه می‌گوید ترکیه تنها مقصر بحران کنونی این کشور عربی است.

پرس‌تی‌وی؛ "بثینه شعبان،" مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، دوشنبه (9 فروردین) با اشاره به ناآرامی‌های چند سالۀ سوریه که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون‌ها بی‌خانمان به جا گذاشته است، گفت: «این جنگ کار ترکیه بود، این در حقیقت تهاجم ترکیه به سوریه است.»

وی افزود: «اگر ما با ترکیه مرز مشترکی که طولش به بیش از 860 کیلومتر می‌رسد، نداشتیم، آنگاه این تروریست‌هایی که از اقصی نقاط جهان می‌آیند، نمی‌توانستند وارد سوریه شوند.»

سوریه از ماه مارس 2011 (1389) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است. براساس اعلام مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه، حدود 470 هزار نفر از مردم این کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شده‌اند.

 

راه های ارتباطی سایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر

Instagram.com/Sahebalzaman_org

Telegram.me/ Sahebalzaman_org

SMS/100031300

WwW.Sahebalzaman.org