هفته ای که گذشت (16 بهمن 1394)

گروه تحلیلی و پژوهشی سایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر قصد دارد از این پس یک هفته نامه خبری تحت عنوان "هفته ای که گذشت" را هر جمعه بر روی وبسایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر قرار دهد . این هفته نامه شامل مهمترین رویداد ها و اتفاقات و اخبار مهم ایران و سایر کشور های جهان می باشد.

هفته ای که گذشت (جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴)


گروه تحلیلی و پژوهشی سایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر قصد دارد از این پس یک هفته نامه خبری تحت عنوان "هفته ای که گذشت" را هر جمعه بر روی وبسایت رسمی مقام صاحب الزمان (عج) شوشتر قرار دهد . این هفته نامه شامل مهمترین رویداد ها و اتفاقات و اخبار مهم ایران و سایر کشور های جهان می باشد.

شما عزیزان میتوانید با ارسال نظر در مورد این هفته نامه ما را در تهیه و تنظیم این هفته نامه در هفته های آینده یاری بفرمایید.

 

پوتین: روابط روسیه و ایران راهبردی است/ باید از همه ظرفیت ها استفاده شود (۱۵ بهمن ۱۳۹۴)


رئیس جمهور روسیه در دیدار با مشاور بین الملل مقام معظم رهبری در مسکو روابط کشورش با ایران را راهبردی ارزیابی کرد.

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری روز چهارشنبه 14 بهمن ماه با پوتین رییس جمهور روسیه دیدار و آخرین وضعیت همکاری های دو جانبه و منطقه ای را مورد گفت وگو قرار داد.

در این دیدار پوتین ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط راهبردی دو کشور گفت :ضروری است همکاری ها در تمامی زمینه ها گسترش یافته و از همه ظرفیت ها در این جهت بهره برداری شود.

 

اکسپرس: ایران، هشتمین قدرت نظامی جهان که نباید با آن درگیر شد (۱۵ بهمن ۱۳۹۴)


یک روزنامه انگلیسی با اشاره به قدرت های نظامی جهان، از نیروهای مسلح ایران به عنوان یکی از ده کشور اول جهان از حیث پرسنل آماده درگیری یاد نمود.

روزنامه انگلیسی «اکسپرس» در گزارشی تحت عنوان «بزرگترین ارتش‌های دنیا که نباید با آن درگیر جنگی شوید» از ایران به عنوان هشتمین ارتش بزرگ دنیا در جهان نام برد.

اکسپرس در آغاز این گزارش نوشت: کدام کشور اینک فعال‌ترین پرسنل نظامی از حیث آمادگی برای نبرد در صورت مواجهه در جنگ در گستره جهانی  را دارد؟

بر اساس این گزارش، روزنامه یاد شده با نام بردن از «ایران» به عنوان هشتمین ارتش آماده جهان نوشت: گزارش‌ها حکایت از این دارند که ایران پهپادهای انتحاری خود را به عنوان بخشی از یک سلاح نظامی بهبود داده است، سلاح‌هایی که ارزان‌تر از یک موشک کروز هستند.

 

ایران، سرزمین تمدن، ادبیات و هنر/واقعیت‌هایی که در پس تبلیغات "ایران‌هراسی" رسانه‌های غربی پنهان مانده (۱۴ بهمن ۱۳۹۴)


واقعیت‌های بسیاری درخصوص ایران در پس تبلیغات دروغین رسانه‌های غربی پنهان مانده است.

روزنامه فنلاندی «هلسینکی تایمز» با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: امروزه، رسانه‌ها تصاویر ذهنی ما را درخصوص جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، می‌سازند و بسیاری از ما بر اساس تبلیغات سوء رسانه‌ها، ملت‌های دیگر را قضاوت می‌کنیم. زمانی که «جورج بوش،» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، 29 ژانویه 2002 (9 بهمن 1380) اصطلاح «محور شرارت» را برای حدود 80 میلیون ایرانی به‌کار برد، موجی از تبلیغات «ایران‌هراسی» در رسانه‌های جهان به راه افتاد که تلاش می‌کرد ایران را با واژگانی مانند "تروریسم" و "سلاح هسته‌ای" به مردم معرفی کند.

نگارنده گزارش سپس می‌نویسد: تبلیغات سوء رسانه‌ها و قضاوت‌های نادرست مردم دیگر کشورها، مشکلات فراوانی را برای ایرانیان خارج از کشور بوجود آورد.

 

نگرانی تل آویو از پیشی گرفتن ایران در برنامه های فضایی و موشکی (۱۴ بهمن ۱۳۹۴)


کارشناسان صهیونیست در مورد این که با رفع تحریم‌، ایران در برنامه‌های موشکی و فضایی از تل‌آویو سبقت می‌گیرد، ابراز نگرانی کردند.

کارشناسان صهیونیستی اعلام کردند با رفع تحریم‌های ایرن در برنامه های موشکی و فضایی از تل‌آویو سبقت می‌گیرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» کارشناسان حاضر در نشست هرزیلیا در (سه‌شنبه) عدم سرمایه گذاری  و تحقیقات شایسته از سوی تل‌آیو در برنامه فضایی  را موجب نگرانی و عقب افتادن در عرصه‌های موشکی و فضایی نسبت به رقبا چون ایران نام نهادند.

بر اساس این گزارش، «آبراهام عاسائل» ژنرال ذخیره نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که رفع تحریم‌های ایران، موجب افزایش سرعت گرفتن برنامه‌های فضایی و موشکی این کشور می‌شود.


 

جاش ارنست: پنتاگون پرواز هواپیمای بدون سرنشین ایران را بررسی می‌کند (۱۰ بهمن ۱۳۹۴)


سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت وزارت دفاع آمریکا تعیین می‌کند پرواز هواپیمای بدون سرنشین ایران خطرناک است یا خیر.

در شبکه سی ان ان؛ "جاش ارنست،" سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه خود به سوالات خبرنگاران درباره مسائل مختلف پاسخ داد.

 

ارنست در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید:آیا پرواز هواپیمای بدون سرنشین ایران بر فراز ناو آمریکا برای کاخ سفید نگران کننده نیست، اظهار داشت: بدیهی است که ما خواهان مشاهده موضع حقیقی وزارت دفاع در این رابطه هستیم. باید ببینیم که آنها تا چه حد درباره این موضوع نگران هستند. آنهایی که در خط مقدم هستند به بهترین نحو می توانند بگویند چه نوع تهدیدی این موضوع می تواند برای زنان و مردان ما در ارتش به همراه داشته باشد و تا چه حد این موضوع می تواند بر روی عملکرد آنها که به طور منظم در حال انجام ماموریت در این منطقه از جهان هستند، اثرگذار باشد. من برای کسب ارزیابی مربوط به این موضوع شما را به وزارت دفاع رجوع می دهم. اگر آنها بگویند که این اقدام فعالیت های آنها را محدود نکرده است، آنگاه منصفانه خواهد بود که بگویم کاخ سفید از این موضوع نگران نشده است و شما باید این موضوع را از طریق وزارت دفاع بررسی کنید.

 

فایننشال تایمز: بازگشت شتابان ایران به بازار تجارت جهانی (۱۰ بهمن ۱۳۹۴)


روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی عنوان کرد که ایران پس از سال‌ها تحریم، شتابان و با عزمی راسخ به بازار تجارت جهانی باز می‌گردد و توافق تاریخی برجام سبب شد راه این جوانه زدن اقتصادی، هموار شود.

جمهوری اسلامی در قالب توافق هسته‌ای و آغاز اجرای برجام با عزمی استوار به تجارت بین الملل در بخش‌های کلیدی مانند نفت و گاز، بانکداری، بیمه و خودروسازی پای نهاده است.

 

پیروزی بزرگ در سوریه/ محاصره ۴ ساله شکسته شد! (۱۴ بهمن ۱۳۹۴)

 

رزمندگان جریان مقاومت، موفق شدند با شکستن محاصره ٤ساله شهرک های شیعه نشین نبل و الزهرا در سوریه وارد شهرک الزهرا شوند.

شنیده ها حاکی است رزمندگان جریان مقاومت، موفق شدند با شکستن محاصره ٤ساله شهرکهای شیعه نشین نبل و الزهرا در سوریه وارد شهرک الزهرا شوند. در این عملیات که باعث شد  70 هزار نفر از ساکنان این دو شهرک از محاصره ای سخت و طولانی مدت تکفیری ها خارج شوند، مستشاران ایرانی، تیپ فاطمیون افغان ها، حزب الله و یگان های دفاع وطنی و ارتش سوریه حضور مستقیم داشتند.

در همین حال سایت شبکه العالم در خبری فوری این پیروزی بزرگ را تایید کرد که متن این خبر بدین شرح می باشد:

 نیروهای ارتش سوریه محاصره چهار ساله تروریست را بر دو شهرک نبل و الزهراء در ریف شهر حلب را شکستند.

 

انتهای پیام/


Instagram.com/sahebalzaman_org

Telegram.me/sahebalzaman_org